E-Ticaret Web Sitesi Kurulumu

Sitenizden 48 saat içinde satışa başlayın.

Pazaryeri Entegrasyonu Genel Bilgi Tanımlama
01. Adım

Sayfa İçeriğini Oluşturma

Sayfanın içeriğini dizayn etmek için widget'lar oluştur.

Pazaryeri Entegrasyonu Ürün Oluşturma
02. Adım

Kategori ve Markalarını Oluştur

E-ticaret sitende yayınlamak istediğin kategori ve markaları oluştur.

Pazaryeri Entegrasyonu Ürünleri Satışa Açma
03. Adım

Ürünlerini Oluştur

Ürünlerinin resim, açıklama, stok, fiyat, varyant ve kategori gibi özelliklerini seç ve saniyeler içinde satışa aç.

Pazaryeri Entegrasyonu Sipariş Yönetimi
04. Adım

Siparişlerini Yönet

Siparişlerini kontrol et ve ürünlerini müşterilerinle buluştur.

JET STOK HAKKINDA

E-Ticaret Web Sitesi

Jet Stok olarak; E-Ticaret Web Sitesi ve mobil uygulama geliştirme alanlarında siz değerli müşterilerimize profesyonel destek ve çözümler sunuyoruz.

  • 100% Müşteri Memnuniyeti
  • 100% Doğru E-Ticaret
  • AR-GE Çalışmaları
  • 7/24 Destek
E-TİCARET E-TİCARET

E-Ticaret'te Nasıl Başarılı Olunur?

Ticari faaliyetlerinizi internet ortamına taşımanız ve ürünlerinizi daha geniş pazarlara ulaştırmanız için sizlere kaliteli e-ticaret web sitesi çözümleri sunuyoruz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda özel e-ticaret yazılımı geliştiriyor ve yazılım desteği sağlıyoruz.

Kurumsallık

Kurumsallık

Uzman yazılımcılar ile geliştirilen yazılımlarla kurumsal imajınız ve marka bilinirliğiniz özgün çözümlerle ilerler.
Uzman Ekip

Uzman Ekip

Profesyonel ve tecrübeli Jet Stok ekibimiz ile tüm adımlar profesyonellikle atılır ve her detay danışıklı olarak ilerletilir.
Müşteri İletişimi

Müşteri İletişimi

Dijital pazarda sizlere, rekabete ayak uydurabilecek kalitede yazılım projeleri sağlıyoruz.
Esnek Yapı

Esnek Yapı

Sizlere sunduğumuz sınırsız destek ile ihtiyaç duyduğunuz güncellemeleri takip ederek dijital dünyadaki hacminizi artırıyoruz.
Jet Stok - Pazaryeri Entegrasyonu

Jet Stok Müşterileri Yorumları

5 Yıldır E-Ticaret yapıyoruz ve hiç bir zaman istediğim yere gelemedi E-Ticaret'imiz. Hep iniş çıkışlarla uğraştık. Arkadaşımızın yönlendirmesi ile Jet Stok ekibi ile tanıştık ve bizi çok heyecanlandırdılar. Arkanızda güvenilir bir yazılımın olması süreçlerinizi inanılmaz derecede hızlandırıyor. Şuan tüm dünyada satış yapıyoruz ve artık hedeflerimize doğru bir şekilde ilerliyoruz. İyi ki Jet Stok ile tanıştık.

Jet Stok - Pazaryeri Entegrasyonu
Jet Stok - Pazaryeri Entegrasyonu
Başbuğhan Ç.

Uzun süredir E-Ticaret yapmaya çalışıyoruz birçok bilinen firmayı denedik ekstra çabalar harcadık ama hiç bir zaman istediğimiz kitleye ulaşamadık. Yüksek maliyetli reklam bütçeleri harcadık ama maalesef olmadı. Jet Stok Ekibi %100 Seo uyumlu olduğu olduğunu söylediğinde şüphemiz vardı. Son bir kez deneyelim istedik. İyi ki denemişiz sitemiz ve satışlarımız her geçen gün daha da yükseliyor. Doğru ve güvenilir ekibe Teşekkürler.

Jet Stok - Pazaryeri Entegrasyonu
Jet Stok - Pazaryeri Entegrasyonu
Ramazan K.

E-Ticaret düşüncemiz vardı. Jet Stok E-Ticaret ürününü gördük ve uzunca bir araştırmadan sonra Jet Stok ile E-Ticaret sürecimizi başlattık. Çok kısa sürede sipariş aldık ve sürece daha fazla odaklanmaya başladık. Satışlarımız artışına devam ediyor ve bu devasa pazarda çok daha fazlasının olduğunu gördük. İyi ki Jet Stok ile tanışmışız ve birlikte keşfedecek daha çok yolumuz var. Teşekkürler Jet Stok Ailesi.

Jet Stok - Pazaryeri Entegrasyonu
Jet Stok - Pazaryeri Entegrasyonu
Murat O.

E-Ticaret Referanslarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Geleneksel ticaretin dijital ortamda yapılmasına e-ticaret denir. Burada zaman ve mekan kısıtlaması yoktur.

Site sahibi olmak fiziki mağaza sahibi olmaya göre hem daha az maliyetlidir hem de zaman ve mekan kısıtlaması olmaması açısından daha fazla müşteriye ulaşılır.

E-ticaret web sitesi sahibi olmak için kayıtlı bir firma sahibi olmak zorunludur. Sanal pos kullanımı ve fatura kesimi için bu gereklidir.

Evet müşterileriniz hemen satın alım yapabilir.

Sitenize müşteri çekmek için öncelikle içeriklerinizi doğru ve kaliteli olarak hazırlamanız gerekmektedir. Sonrasında ise reklam veya seo gibi çalışmalar yapabilirsiniz.

Hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim kanallarımızdan e-ticaret departmanımıza ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret Web Sitesi

E-Ticaret, elektronik ticaretin kısaltması olarak bilinir ve internet üzerinden müşterilerin farklı satıcılardan mal ve hizmet alım-satımını ifade eder. Geleneksel ticaretin dijital versiyonu olan E-Ticaret, teknolojinin küresel olarak hızla ilerlemesiyle birlikte önemli bir ticaret modeli haline gelmiştir. Bu ticaret şekli, satıcıların ve tüketicilerin elektronik platformlar aracılığıyla ürünleri sergilemesini, satın almasını ve satışa sunmasını sağlar. E-Ticaret'in temeli, bir web sitesi veya mobil uygulama üzerinden yapılan online alışveriş sürecini oluşturmaktadır. Bu platformlar, kullanıcıların ürünleri gözden geçirmelerine, fiyatları karşılaştırmalarına, ürün hakkında detaylı bilgilere sahip olmalarına ve istedikleri ürünleri sepetlerine eklemelerine olanak tanımaktadır.

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

E-Ticaret hem işletmeler için hem de tüketiciler için oldukça önemli avantajları vardır. İlk olarak Dünya genelinde potansiyel müşterilere ulaşma olanağı sağlar. Coğrafi sınırlaması olmaksızın küresel pazarlara açılabilir. Aynı zaman da 7/24 saat boyunca müşteriler istedikleri zaman alışveriş yapma esnekliği sunarken işletmecilere ise satış potansiyeli sunar. İşletmeler, E-Ticaret platformlarını tercih ederek mağaza, kira, personel giderleri gibi maliyetleri yüksek oranda düşürebilir. Bu durum da işletmelerin daha rekabetçi fiyatlar sunmalarına ve yüksek kar marjı sağlamalarına olanak tanır.


E-Ticaret Altyapı Modelleri Nelerdir?

E-Ticaret, çeşitli türlerde ve modellerde iş modelleri barındırabilmektedir. Bazı modeller işletmeden-işletmeye olurken bazıları ise işletmeden-işletmeye olabilmektedir. İşte E-Ticaretin temel türleri:

1. B2C (Business-to-Consumerer): B2C E-Ticaret, işletmelerin doğru yoldan son tüketicilere ürün ve hizmetler sunmuş olduğu bir modeldir. B2C E-Ticaret’e örnek verecek olursak; Online perakende mağazaları, otel rezervasyon siteleri ve diğer tüketici odaklı platformlar.


2. B2B (Business-to-Business): İşletmelerin diğer işletmelere ürün ve hizmetler sağladığı bir B2B modeli kullanılmaktadır. Toptan satış, tedarik zinciri yönetimi ve iş süreçleri otomasyonu gibi alanlarda B2B E-Ticaret yaygın olarak kullanılmaktadır.


3. C2C (Consumer-to-Consumer): C2C E-Ticaret, bireylerin kendi aralarında ürün ve hizmet alışverişi yapmakta olduğu modeldir. Online pazaryerleri ve açık artırma siteleri, C2C E-Ticaret iş modeline örnek verilebilir.


4. C2B (Consumer-to-Business): C2B, tüketicilerin ürün veya hizmetlerini işletmelere satmış olduğu E-Ticaret iş modeli arasında yer alır. Örneğin, bir influencer'ın sponsorluk anlaşmaları veya kullanıcıların online içerikleri karşılığında ödeme alması C2B E-Ticaret örnekleridir.


5.Mobil E-Ticaret (M-Commerce): Mobil E-Ticaret, mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilen alışverişi ifade eder. Mobil uygulamalar ve mobil uyumlu web siteleri aracılığıyla yapılan alışverişler, bu kategoriye girer.


6. Sosyal Ticaret (Social Commerce): Sosyal ticaret, sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirilen alışverişi içerir. Ürünlerin tanıtımı, satışı ve ödemenin sosyal medya üzerinden gerçekleştiği bu model, özellikle influencer pazarlamasıyla birleşebilir.


7. Cross-Border E-Ticaret: Cross-border E-Ticaret, sınırların ötesinde gerçekleşen ticareti ifade eder. İşletmeler, farklı ülkelerdeki müşterilere ürün ve hizmet sunarak uluslararası pazarlara açılabilirler.


E-Ticaret’e Başlama Rehberi: Nasıl Başarılı Olunur?

E-Ticaret modern dünya’da çoğu girişimci için heyecan verici bir fırsat sunuyor. Birçok girişimci,ürünlerini ve hizmetlerini milyonlarca potansiyel müşteriye sunmanın bir yolu olarak interneti tercih etmektedir. Karlı bir çevrimiçi mağaza’nın oluşturulması, uygun planlama ve sağlam temeller gerektirir. E-Ticaret girişiminize başlamak için adım adım ne yapmanız gerektiğini sizler için derledik.


1. E-Ticaret'te Piyasa Araştırması Yapın:

E-Ticaret’e adım atmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken ilk adım, hedef kitlenizi, rakiplerinizi ve pazar trendlerini belirlemek olmalıdır. Bu, rekabet alanında avantaj sağlamanıza ve hedef kitlenize daha iyi hizmet sunmanıza yardımcı olacaktır. Peki piyasa araştırması nasıl yapmalısınız? Devlet istatistiklerini, sektör istatistiklerini ve endüstri raporlarını analiz edebilirsiniz. Bir diğer yapabileceğiniz araştırma ise anahtar kelime, mevcut trendler ve sosyal medya araştırmalarını da ele alabilmelisiniz. Potansiyel müşterilerinizin demografik verilerini, ilgi alanlarını ve alışveriş davranışlarını dikkate alarak onları farklı segmentlere ayırabilirsiniz. 


2. E-Ticaret İş Planınızı Oluşturun:

Başarılı bir E-Ticaret girişimi sağlayabilmek için etkili bir iş stratejisi planlanmalıdır. İş planınız, işinizi kurma hedeflerinizi, isteklerinizi, pazar ve finansal stratejinizi içermelidir. Kısa ve uzun vadeli hedeflerinizin yanı sıra şirketinizin misyon ve vizyonunu da iş planınıza dahil etmeniz önemlidir.  İş planınız, şirketinizi genişletirken hedeflerinizi aklınızda tutmanız için bir rehber görevi görecektir.


3. Ürün ve Tedarik Zincirinizi Belirleyin:

Satılacak ürünlere karar verilmeli ve güvenilir bir tedarik zinciri oluşturulmalıdır. Tedarikçilerle güçlü ilişkiler kurmak ve kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla temin etmek, müşteri memnuniyetinin artmasında etkili bir yoldur. E-Ticaret pazarı, ürün satın almak için muazzam miktarda seçenek sunar. Kullanıcılar tarafından özel olarak talep edilen veya henüz piyasada bulunmayan ürünlerin kullanılması işinizin ilerlemesine yardımcı olabilir.


4. E-Ticaret Platformunu Seçin:

Çeşitli E-Ticaret platformları arasından en uygun olanı seçilmelidir; Trendyol, Amazon, Hepsiburada gibi popüler platformlar, ihtiyaçlara göre uygun çözümler sunmaktadır. Mağazanız için seçtiğiniz platformun kullanıcı dostu, güvenli ve geniş özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz.


5.Domain Ve Hosting

E-Ticaret sitesi kurmak için sadece fikir ve altyapıya sahip olmak yeterli değildir. Başlangıç ​​olarak çevrimiçi mağazanız için bir alan adı sağlamanız gerekir. Seçtiğiniz alan adı, kurmayı planladığınız E-Ticaret sitesinin çevrimiçi adresi ve adı olacaktır. Bir alan adı seçerken marka adınızı dikkate almak çok önemlidir. Hosting ise, web sitenizi barındıran ve tüm sayfaların dosyalarına erişilmesini sağlayan sunucu hizmetini ifade eder.


6. Güvenli Ödeme Sistemleri Kurun:

Müşterilerin güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi için güvenli ödeme sistemleri oluşturulmalıdır. SSL sertifikası kullanmak ve güvenilir ödeme ağ geçitleriyle işbirliği yapmak, müşterilerinizle güçlü iletişim sağlamanıza yardımcı olacaktır.


7.Kullanıcı Dostu Bir Site Oluşturun:

Kullanıcı etkileşimini azaltabilecek aşırı abartılı renklerden, tipografiden veya menü seçimlerinden kaçınırken markanıza değer katacak bir arayüz oluşturulmalıdır. Kullanıcı dostu bir E-Ticaret sitesi tasarlayarak ürününüzün hem görünümünü hem de satış potansiyelini artırabilirsiniz. Kullanımı kolay bir E-Ticaret web sitesinin kullanılması, kullanıcılar arasındaki potansiyel sorunların ve soruların olasılığını önemli ölçüde azaltabilir.


8. Pazarlama Stratejileri Geliştirin:

Markanızı tanıtmak için etkili ve güçlü pazarlama stratejileri geliştirin. Sosyal medya, içerik pazarlaması, arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi çeşitli yöntemleri kullanarak marka bilinirliğinizi arttırın. Pazarlama stratejisi belirlerken ele alınabilecek konulardan biri de E-Ticarette son trendleri takip etmektir. E-Ticarette son trendleri takip etmek, müşterilerinizin gün geçtikçe artan ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olabilir. Sektörünüzde liderlik konumunu sürdürmek, sürekli çaba göstermeyi ve yeni durumlara uyum sağlamayı gerektirir. E-Ticarette hızlı teslimat çözümlerinin önemi artıyor. Hızlı teslimat seçenekleri sunarak mağazanıza daha fazla müşteri çekebilirsiniz. Abonelik bazlı modelleri de müşterilerinize sunmanız mümkün. Abonelik modelleriniz, belirli bir aylık ücret karşılığında indirimli ürünler, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat sunarak müşterilerinize daha fazla seçenek sunabilir. Böylece hem Pazar da yerinizi koruyabilir hem de rekabet etme gücünüz artmaktadır.


9. Müşteri Hizmetleri İnşa Edin:

Müşteri memnuniyeti, E-Ticarette sürdürülebilir bir başarı sağlamak için temel unsurlardan biridir. Hızlı ve etkili müşteri hizmetleri sağlamak, müşterilerinizle güçlü bir ilişki kurmanıza destek olacaktır.


10. Analiz ve İyileştirme:

Performansınızı sürekli olarak izleyin ve analiz edin. Satış verilerini, site trafiğini ve müşteri geri bildirimlerini düzenli olarak değerlendirerek yeni stratejiler belirleyip işinizi sürekli olarak iyileştirin.


11. Hukuki ve Vergi Konularını Göz Önünde Bulundurun:

E-Ticaret’te hukuki ve vergi yükümlülüklerini yerine getirmek önemlidir. Yerel ve ulusal düzeydeki düzenlemelere uymak, gelecekte sorun yaşamamanızın önüne geçecektir. Başarılı bir E-Ticaret işi kurmak zaman alabilir ve çaba göstermek gerekebilir, ancak doğru stratejileri benimseyerek ve müşteri odaklı bir yaklaşım izleyerek uzun süreli başarı elde etme şansınızı artırabilirsiniz. Sürekli olarak değişen pazar şartlarına ve tüketici ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve yenilikçi olmak, sizi rekabette her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.


Jet Stok ile E-Ticaret Sitenizi Oluşturun


Jet Stok, uzman yazılımcıları ile geliştirilen yazılımlarla kurumsal imajınızı ve marka bilinirliğinizi öne çıkaracak özgün çözümlerle ilerler, tecrübeli ekibimiz ile tüm E-Ticaret süreciniz profesyonellikle atılır. Rekabete ayak uydurabileceğiniz ve bir adım önde olmanızı sağlayacak E-Ticaret yazılım projelerimizle müşterilerinize en iyi E-Ticaret hizmeti sunma imkanı sağlarsınız.


E-Ticaret sitenize müşteri çekmek için öncelikle içeriklerinizi doğru ve kaliteli olarak hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için Jet Stok sizin yanınızda! Jet Stok altyapısı ile müşterilerinizin keyifli alışveriş süreci geçirmesini sağlayabilirsiniz. Jet Stok ile yalnızca birkaç dakika içinde E-Ticaret sitenizi başlatın ve sağlamış olduğu çoklu pazarlama otomasyonları ile satışlarınızı arttırmanın destekçisi olur.


Jet Stok ile pazar yerlerinizi ve e-ticaret sitelerinizi tek panelden yönetebilir, gelişmiş özellikleriyle ürünlerinizi global olarak satışa açabilirsiniz. Jet Stok e-ticaret yazılımı ile e-ticaret sitenizin 48 saat içerisinde hızlı ve kolay kurulumunu sağlar. Web sitenizi kolayca kişiselleştirebilir ve tüm ürünlerinizi dahil edebilirsiniz. Entegre özelliklerin eklenmesinin ardından e-ticarete zorlanmadan başlayabilirsiniz.


İyi bir E-Ticaret sitesinin kolay gezilebilir, anlaşılabilir ve kullanıcı dostu olması önemlidir. Jet Stok altyapısı ile bu mümkün! Kişisel ya da hazır temalar üzerinden müşterilerin alışveriş deneyimleri olumlu geçmesini sağlayabilirsiniz.


Jet Stok; teknolojik ve uzmanlık alanında işletmelerin çevrimiçi başarısını desteklemek için e-ticaret hizmeti ve yazılımı sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımlarıyla, işletmelerin dijital dünyadaki rekabetçi ortamda öne çıkmasına ve büyümesine yardımcı olur. Potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşabileceğiniz e-ticaret siteleri için, bugün iletişime geçin.


Entegrasyon Blog

E-Ticaret bilgilerini doğru ve güvenle öğrenin. Yararlı ipuçları ve en iyi uygulamalar için bloğa göz atın.

Sizi Arayalım


3000'den fazla satıcı internet satışlarını Jet Stok ile arttırdı