XML Entegrasyonu

XML Entegrasyonu ile ürün yönetimi, stok yönetimi, fiyat yönetimi, sipariş yönetimi, fatura yönetimi ve kargo süreçlerinizi kolayca yönetin.

XML Entegrasyonu Entegre Et
01. Adım

XML Entegrasyonu

Jet Stok hesaplarım bölümüne XML hesabının api bilgileri doldur hemen işlemlere başla.

XML Entegrasyonu Ürünlerini Oluştur
02. Adım

Ürünlerini Oluştur

İster manuel isterseniz de Excel, API veya XML ile ürünlerini toplu bir şekilde sisteme aktar.

XML Entegrasyonu Ürünlerini Satışa Aç
03. Adım

Ürünlerini Satışa Aç

Ürünlerinin resim, açıklama, stok, fiyat ve baz özelliklerini seç ve saniyeler içinde XML'da satışa aç.

XML Entegrasyonu Siparişlerini Yönet
04. Adım

Siparişlerini Yönet

Siparişlerini otomatik onayla ve tek tuşla faturanı oluşturup gönderir ve oluşan fatura çıktısını pazaryerine gönder.

XML Mağaza EntegrasyonuXML Entegrasyonu Nasıl Çalışır
Stoksuz satış yapıyorsanız pazar yerleriniz de sunduğunuz tüm ürünlerinizin stoklarını ve fiyatlarını tek panel üzerinden güncelleyebileceksiniz. Tüm süreçlerinizi Jet Stok panelinden ilerletebileceksiniz.

Nasıl Yapacağım?

Entegre işlemleri uzun süre sonucunda tamamlanan işlemler olsa da bizler Jet Stok olarak bunu sizin için kolaylaştırdık!

XML bilgilerini Jet Stok içerisinden bağlayarak işlemleri başlatabilirsiniz. 

Tüm süreçlerinizde 7/24 rehberlik sunuyoruz.

XML Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

  • Sitenize yüklenmiş bütün ürünler belirlemiş olduğunuz kriterlere uygun biçimde Jet Stok'a aktarılır ve pazaryerlerinde dakikalar içinde güncellenir.
  • Yayınlanan ürünleriniz ürün adı, barkod kodu ve stok koduna göre toplu bir şekilde Jet Stok paneline aktarılır ve ürünlerin baştan oluşturulmasına gerek kalmaz.


Özellik Eşitleme

Kullanacağınız XML sistemimizde kayıtlı ise özellikleriniz otomatik doldurulur. Böylece size sadece pazar yerine göndermek kalır.

XML Nasıl Entegre Edilir?

Web Sitenizin entegresini sağlayabilmek için gerekli olan sadece XML bilginizdir. XML bilginizi Jet Stok sistemine girerek başka hiçbir işleme gerek kalmadan mağazanızı entegre etmiş olursunuz.
 
Ürünleriniz jet hızında aktarılır.
 
Eklenmiş ürünleri tekrar eklemeniz gerekmez.
 
Otomatik onay sistemiyle siparişler hızlıca onaylanır.
 
Ürün ve stok durumunuz tüm kaynaklarda güncellenir.

Sıkça Sorulan Sorular

XML’in açılımı Extensible Markup Language olarak bilinmektedir. Türkçe karşılığına baktığımız zaman “Genişletilebilir Biçimlendirme Dili” olarak açıklanabilmektedir. Bütün bilgisayarlar tarafından kolaylıkla okunabilecek dokümanları oluşturmak için kullanılmakta olan bir yazılım dilidir.

Ticari işlerde bir toptancıdan ürün alındığında ürün bilgileri (model numarası, ad, renk, görsel vb.) belirtilmiş olan bir de XML dosyası alınır. Bu dosya aracılığı ile ürünler hem bilgisayardaki stok programına hem de e-ticaret sitesi ile pazaryerine rahatlıkla aktarılır. XML entegrasyonu, tedarikçiden alınan ürünlerin XML formatında olan listelerin e-ticaret sitelerine ya da pazaryerlerindeki mağazalara yüklenmesidir. Bu XML entegrasyonu ile listenin bir defa entegre edilmesinden sonra tedarikçinin ürün tarafındaki yapmış olacağı değişiklikler de otomatik şekilde sistemde güncellenmiş olacaktır.

XML entegrasyonu, tedarikçiden alınan ya da alınacak XML dosyasının entegre edileceği yazılıma, e-ticaret paketine ya da pazaryerine giriş sağlanmasıyla yapılır. XML entegrasyonunu yapabilmek için kullanılan e-ticaret altyapısı sağlayıcısı ya da satış yapılacak pazaryerinin XML entegrasyonu için belirtilen talimatlara uymak yeterli olacaktır.

E-Ticaret ve Pazaryeri Entegrasyonu Blog

E-Ticaret bilgilerini doğru ve güvenle öğrenin. Yararlı ipuçları ve en iyi uygulamalar için bloğa göz atın.

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyon programı ile XML'inizi jet hızıyla entegre etmeniz mümkün. XML'inizin entegresini sağlayabilmek için gerekli olan sadece XML bilginizdir. XML bilginizi Jet Stok sistemine girerek başka hiçbir işleme gerek kalmadan mağazanızı entegre etmiş olursunuz. XML Entegrasyonu ile mağazanıza ait siparişler Jet Stok'la otomatikman onaylanır. Stok durumu ve ürün bilgileri de Jet Stok paneli aracılığı ile kolay ve güvenli olarak yönetilir.

XML Entegrasyonu Nedir?

XML Entegrasyonu sayesinde pazaryerine ürün yükleme sürecinizi tek bir panel üzerinden daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılması sağlanır.


XML kategorisinde bulunan ürünleri kolaylıkla eşleştirebilirsiniz.


XML’da yüklemiş olduğunuz ürünleri Jet Stok'a aktarabilirsiniz.


Siparişlerinizin kargo etiketlerini toplu bir şekilde yazdırabilirsiniz.


E-Fatura ve E-Arşiv süreçlerinizi toplu bir şekilde kesebilir ve çıktılarını alabilirsiniz.


Ürünlerinizin kategori eşleştirmesi yaparak XML’a toplu ürün aktarımını sağlayabilirsiniz.


XML’da bulunan ürünlerinizi diğer satış yapmış olduğunuz pazaryerlerine de aktarabilirsiniz.


Tedarikçi XML ürün kaynaklarınızdan gelen tekil ve seçenekli ürünlerinizi dilediğiniz fiyat kuralı ile toplu bir şekilde Jet Stok paneline ve pazaryerlerinize yükleyebilirsiniz.


XML listenizde bulunan döviz kurlu fiyatlarınızı da Jet Stok'a aktarın.

Jet Stok İle XML Entegrasyonu

Ürün Aktarımı 

Tedarikçi XML dosyanızda bulunan ürünlerinizi Jet Stok'a aktarabilirsiniz. Bu aktarım esnasında hem tekil hem de seçenekli (varyantlı) ürünlerinizin pazaryerine aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. Dilediğiniz gibi fiyat kuralı uygulayabilirsiniz.


XML Güncelleme

XML linkinizdeki ürünlerin fiyat ve stok senkronizasyonları otomatik olarak yapılmaktadır. XML dosyanıza yeni ürün eklendiğinde otomatik olarak Jet Stok'a aktarılır.


Toplü Ürün Gönderimi

Tedarikçi XML dosyanızdan gelen ürünlerinizin kategori ve marka eşitlemelerini yaparak pazaryerinize toplu ürün aktarımı yapılır


Döviz İşlemi

Tedarikçi XML dosyanızda bulunan döviz kurlu fiyatlarınızı türk lirası olarak Jet Stok'a aktarılır.


Stok Takibi

Güvenli stok alarmı sayesinde belirlemiş olduğunuz stoğun altına düştüğünde satışlarınız durur ve stokları güvence altına alınır.

XML Entegrasyon'nun Avantajları Nelerdir?

Jet Stok’a yüklenen bütün ürünler belirlenen  kriterlere uygun biçimde pazaryerine aktarılır ve dakikalar içinde güncellenir.


Ana ürün kriterleri oluşturulduktan sonra varyantlara da otomatik bir şekilde uygulanır.


Müşterilere ait bilgiler Jet Stok sisteminde listelenir. Stok durumu da satış gerçekleştiğinde tüm mağazalarda güncellenir.


Müşterilerin siparişleri anında otomatik olarak onaylanır ve zamandan kâr etmiş olunur. 


Sitenize yüklenmiş bütün ürünler belirlemiş olduğunuz kriterlere uygun biçimde Jet Stok'a aktarılır ve pazaryerlerinde dakikalar içinde güncellenir.


Yayınlanan ürünleriniz ürün adı, barkod kodu ve stok koduna göre toplu bir şekilde Jet Stok paneline aktarılır ve ürünlerin baştan oluşturulmasına gerek kalmaz.


XML'de gerçekleşen stok ve fiyat değişimleriniz Jet Stok'a aktarılır.


3000'den fazla satıcı internet satışlarını Jet Stok ile arttırdı